فیزیوتراپی در شریعتی

  1. خانه
  2. مقالات آموزشی
  3. فیزیوتراپی در شریعتی
فیزیوتراپی در شریعتی

فیزیوتراپی در شریعتی در مرکز فیزیوتراپی آیتن با استفاده از تجهیزات پیشرفته فیزیوتراپی همچون لیزر پرتوان و بیوفیدبک و با کادری مجرب و متعهد ارائه می شود.

فیزیوتراپی با هدف توانبخشی، پیشگیری از آسیب و ارتقای سلامت و بهبود کیفیت زندگی افراد در هر سن و با هر شرایط جسمی ارائه می شود.

فیزیوتراپی نوعی روش درمانی است که از عمل آناتومی و حرکت شناسی کمک می گیرد تا مشکلات جسمی و حرکتی بیماران را به حداقل برساند.

در فیزیوتراپی هیچ گونه داروی شیمیایی استفاده نمی شود ، بلکه با استفاده از روشهای فیزیکی همچون درمان دستی و مدالیته های مکانیکی و الکتریکی به درمان و توانبخشی بیماران کمک می شود.

فیزیوتراپیست ها دانش عمیقی در مورد نحوه عملکرد بدن و مهارت های عملی تخصصی بالینی برای ارزیابی، تشخیص و درمان علائم بیماری، آسیب و ناتوانی دارند.

فیزیوتراپیست ها خدماتی را ارائه می دهند که حداکثر حرکت و توانایی عملکردی افراد را توسعه، حفظ و بازیابی می کند. آنها می توانند در هر مرحله از زندگی به افراد کمک کنند، زمانی که حرکت و عملکرد توسط افزایش سن، آسیب، بیماری، اختلال، شرایط یا عوامل محیطی تهدید می شود.

متخصصان فیزیوتراپی به افراد کمک می کنند تا کیفیت زندگی خود را به حداکثر برسانند و به سلامت جسمی، روانی، عاطفی و اجتماعی توجه کنند. آنها در حوزه های بهداشتی ارتقاء، پیشگیری، درمان و توانبخشی کار می کنند.

متخصصان فیزیوتراپی سلامتی را برای افراد در هر سنی به ارمغان می آورند و به بیماران کمک می کنند تا درد را مدیریت کنند و از تشدید آسیب جلوگیری کنند.

این روش درمانی و توانبخشی به افراد امکان می دهد در محل کار خود بمانند و در عین حال به آنها کمک می کند تا زمانی که ممکن است مستقل بمانند.

شما می توانید در هر زمانی از زندگی خود از فیزیوتراپی بهره مند شوید. فیزیوتراپی به کمردرد یا آسیب ناگهانی، مدیریت بیماری های طولانی مدت مانند آسم و آمادگی برای زایمان یا یک آسیب ورزشی کمک می کند.

فیزیوتراپی در شریعتی چه خدماتی را ارائه می دهد؟

دکتر فیزیوتراپی از تکنیک های فیزیکی برای بهبود حرکت، کاهش درد و سفتی، تسریع روند بهبود و افزایش کیفیت زندگی استفاده می کند و خدمات فیزیوتراپی را در حوزه های محتلفی ارائه می دهد از جمله :

فیزیوتراپی در آسیب های اسکلتی ـ عضلانی (ارتوپدی). متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی خدمات تخصصی فیزیوتراپی ارتوپدی را برای درمان مشکلاتی همچون آسیب های ورزشی ، مشکلات ستون فقرات و دیسک ها ، بیماری های مفصلی ، شکستگی ها و دررفتگی ها ، تاندونیت ها و بورسیت ها و … بسیاری مشکلات دیگر ارائه می دهند.

فیزیوتراپی در اختلالات نورولوژیک (مغز و اعصاب). متخصصان فیزیوتراپی خدمات تخصصی فیزیوتراپی را برای افرادی که دچار بیماری ها و آسیب های نورولوژی همچون سکته مغزی ، ضربه مغزی ، آسیب نخاعی ، ام اس ، پارکینسون و … شده اند ارائه می دهند.

فیزیوتراپی تنفسی و قفسه سینه. این حوزه تخصصی از فیزیوتراپی که در مرکز فیزیوتراپی در خیابان شریعتی ارائه می شود برای افرادی که از بیماری ها و آسیب هایی که بر قلب و ریه ها تأثیر می گذارد مانند آسم رنج می برند مفید است.

فیزیوتراپی کف لگن. این بخش از فیزیوتراپی بطور تخصصی به درمان مشکلات ناشی از ضعف یا اختلال در عملکرد عضلات کف لگن مانند بی اختیاری ادرار و مدفوع ، یبوست ، واژینیسموس و …می پردازد.

فیزیوتراپی پس از سرطان. برای توانبخشی بیماران سرطانی پس از درمان های سرطان همچون جراحی و شیمی درمانی انجام می گیرد.

توانبخشی پس از جراحی بخصوص جراحی های تعویض مفصل زانو و لگن نیز یکی از حوزه های تخصصی است که متخصصان فیزیوتراپی در آن فعالیت می کنند.

مهم ترین اهداف فیزیوتراپی

  • پیشگیری از آسیب و ناتوانی بخصوص در ورزشکاران
  • مدیریت شرایط حاد و مزمن
  • بهبود و حفظ عملکرد فیزیکی مطلوب
  • توانبخشی پس از بیماری و آسیب دیدگی

تکنیک ها و دستگاه های فیزیوتراپی

تکنیک درمان دستی یا همان منوال تراپی که با هدف دستکاری ستون فقرات و بافت های نرم بدن ، بهبود گردش خون، تخلیه مایعات از بدن و شل شدن عضلات سفت ارائه می شود. بیش از حد سفت یا عضلات همراه با اسپاسم کمک می کند.

تحریک الکتریکی عصبی: جریان های الکتریکی خفیفی که به نواحی آسیب دیده ارسال می شود و سبب ایجاد اختلال در چرخه انتقال سیگنال های درد به مغز می شود.

سوزن خشک: سوزن ها سیستم عصبی را تحریک می کنند و باعث کاهش درد، رهاسازی عضلات، تقویت سیستم ایمنی و تنظیم عملکردهای مختلف بدن می شوند.

تمرینات ورزشی : شامل تمرینات کششی ، تمرینات تقویتی و تمرینات دامنه حرکتی می شود و نقش مهمی در بازیابی قدرت و تحرک مفاصل دارد.